Сортувати за ціною Сортувати за: Сортувати за: Новинками Стан Тип Призначення Матеріал корпусу Покриття корпусу Форма корпусу Функції Тип циферблату Колір циферблату Браслет/Ремінець Водонепроникність
Україна +380964502000

Годинник GMT

Годинник GMT або World Time

Популярна функція відображення другого часу годинника має різні назви "World Time", "Time Zone", "Home Time", "GMT". При всьому різноманітті назв, її призначенням є по суті відхилення часу в різних часових поясах .

Ця функція є дуже зручною для тих, хто багато подорожує. І змушений перебувати в різних часових поясах . У цьому випадку, на самому годиннику як правило виставляється поточний місцевий час (тобто час часового поясу, в якому Ви знаходитесь). Функція "Home Time" якраз і дозволяє залишити і відображати час годинного поясу, від куди Ви прибули. Наприклад, домашній час. Що корисно, наприклад, при здійсненні телефонних дзвінків абоненту, який знаходиться в іншому часовому поясі. Саме тому часто цю функцію називають "Home Time".

Функція відображення другого часу має багато різних назв. У цьому виникає деяка плутанина.

Сама по собі абривеатура GMT (Greenwich Mean Time, GMT) - це астрономічний час меридіана, що проходить через колишнє місце розташування Грінвічської королівської обсерваторії біля Лондона. Оскільки цей часовий пояс є одним із 24-х інших часових поясів, і функція другого часу не обов'язково повинна відображати час саме за Грінвічем, то назва GMT не цілком коректна.

Оскільки шкала GMT пов'язана з астрономічним часом, який нерівномірний, і схильний до періодичної зміни, замість GMT використовується всесвітній координований час UTC . Шкала UTC заснована на рівномірній шкалі атомного часу і є зручнішою для використання. UTC, своєю чергою, одна із версій всесвітнього часу UT , визначення якого полягає в спостереженнях становища далеких небесних об'єктів (зірок і квазарів) при обертанні Землі.

Класичний спосіб відображення другого часу за допомогою додаткової центральної стрілки.

Існує кілька різних способів відображення цієї функції у годиннику. Класичним є наявність додаткової центральної стрілки, що здійснює повний оберт за 24 години. Нині такий спосіб відображення другого часу є популярним і широко поширеним.

Окремою версією використання 24-годинної шкали є наявність окремого маленького циферблата, з 24-х годинною стрілкою.

Спосіб відображення другого часу, що використовує розмітку на безелі.

Найбільш простим способом відображення другого часу є використання розмітки на безелі. Як правило, у цьому випадку на безелі розміщують назви міст, які знаходяться у відповідних часових поясах. Лондон, який знаходиться в тому ж часовому поясі, через який проходить Грінвіцький меридіан, як правило, знаходиться в положенні 12-ї години. Далі по периметру безеля розташовуються назви великих міст відповідно до часових поясів.

У цьому випадку користувачеві самому пропонується, дивлячись на розмітку безеля, визначити різницю в годиннику, між часовим поясом, в якому він знаходиться, і "домашнім" часовим поясом. І обчислити домашній час, додавши до поточної різниці у часі між часовими поясами.

Природно, такий спосіб назвати " відображенням " другого часу можна лише умовно. Він не вимагає будь-якого складання механізму годинника. Але він явно незручний.

Спосіб відображення другого часу, що використовує його окреме відображення.

Існує ціла низка моделей, у якому індикація другого часу реалізована у вигляді цифр. Які відображаються у окремому вікні. Конструкція таких моделей, як правило, включає одну або дві кнопки, які дозволяють встановити необхідний часовий пояс.

Користуватися таким годинником легко, оскільки, в цьому випадку, достатньо лише поглянути на значення, що відображається у вікні.

Спосіб відображення другого часу, що використовує окремий рухомий елемент конструкції циферблата.

Оригінальна ідея індикації другого часу була реалізована у годиннику Vacheron Constantin Patrimony Traditionnelle World Time . Тут одна й та сама годинникова стрілка відображає одночасно як час поточного часового поясу, так і другий час. Це досягається за рахунок окремого кільця, що рухається, з розміткою другого часу. Оригінальний механізм обертає кільце таким чином, щоб під годинниковою стрілкою завжди знаходилося значення другого часу.

Цей же механізм містить так само ще одне кільце, що рухається з назвами міст. Тож, в принципі, є можливість швидкого прочитання поточного часу у будь-якому часовому поясі.

Можна зустріти також і багато інших способів індикації другого часу. Наприклад, індикація (виведення в окремому вікні) вікні назви міста, для якого відображається другий час. Проте, вони є лише своєрідним уявленням вже відомих ідей.

У нашому каталозі представлені ціни на велику кількість моделей годинників різних брендів, що мають функцію індикації другого часу.

Вхід до особистої колекції

Реєстрація

Відновлення паролю