Сортувати за ціною Сортувати за: Сортувати за: Новинками Стан Тип Призначення Матеріал корпусу Покриття корпусу Форма корпусу Функції Тип циферблату Колір циферблату Браслет/Ремінець Водонепроникність
Україна +380964502000

Механічні годинники

Годинник механічний

Механічний годинник є одним із найбільш купованих аксесуарів. Особливо цінуються брендові швейцарські механічні годинники. Як чоловічий так і жіночий наручний механічний годинник з автопідзаводом, так і без нього.

Механізм швейцарського годинника сам по собі є предметом інженерного мистецтва.

Механічний годинник з'явився в XIV столітті. І завдячували своїй появу прагненням до підвищення точності ходу. Для стабілізації ходу у них використовувалося властивість маятника здійснювати стабільні у часі коливання. Слідом, у XVI столітті з'явився кишеньковий годинник. Для стабілізації ходу в них використовувався крутильний маятник , який називається балансом. Джерелом енергії була пружина. Аж до XX століття механічний годинник був найбільш точним пристроєм вимірювання часу.

Завдання навігації у морській справі сприяли створенню все більш досконалих та точних механізмів. Але вже на той час кишеньковий механічний годинник дуже цінувався не тільки як інструмент вимірювання часу. Вони оформлялися в корпуси із золота і були модним і престижним аксесуаром.

Наручний механічний годинник з'явився завдяки військовим, під час Першої Світової війни. До кишенькового годинника приварювалися вушка для кріплення ремінця, завдяки чому годинник зручно було носити на руці.

Популярність у світі наручний годинник став набувати в 30-х роках XX століття. А справжнім розквіт їхньої популярності припав на 40-60 роки. Коли чоловічий наручний годинник набув особливої популярності як еталон стилю, укладаючи в собі точність, зручність і престиж.

У 1969 році з'являється наручний годинник з першими кварцовими механізмами. Дешевий і точний наручний годинник з кварцовими механізмами був затребуваний усіма. Популярність, точність і низька вартість кварцового годинника в 70-х роках призвели до кризи швейцарської годинної промисловості, що випускала механічний годинник. Багато годинникових компаній Швейцарії перебували на межі банкрутства.

Написано багато статей про історію виходу швейцарської годинної промисловості із кризи кварцового годинника. Однак, однією з причин її відновлення та розвитку стало розуміння того, що саме механічний годинник сам по собі є окремим предметом інженерного та дизайнерського мистецтва. Чому сприяла тенденція, що намітилася на світовому ринку, до стрімкого зростання доходів від виробництва і продажу товарів розкоші. Справжні швейцарські годинники якраз добре відповідають критеріям предметів розкоші, оскільки ексклюзивні і дорогі. Криза, що тривала на 30 років, була благополучно подолана, і годинникова промисловість знову стала процвітаючою галуззю світової економіки.

Баланс механічного годинника.

Використання сучасних матеріалів та технологій довели вузли механічного годинника до досконалості. Але, як і сотні років тому, "серцем" механічного годинника є баланс. Для того, щоб забезпечити точність ходу годинника, вісь балансу роблять максимально тонкою. Однак, за будь-яких ударів, саме вона найбільш вразлива. І схильна або до поломки, або деформації. З цієї причини, протиударного механічного годинника не існує в принципі.

Зовнішній вигляд механізму із автопідзаводом. Добре видно ротор автопідзаводу.

Використовувані в механічному годиннику колібри, в основному, можна розділити на дві групи. Це механізми з автопідзаводом і механізми без автопідзаводу.

Автозавод служить для поповнення запасу енергії заводної пружини годинника. Завдяки чому годинник не зупиняється, при постійному носінні на руці. Автоматичний підзавод пружини забезпечує спеціальний есцентрик, інерційний сектор. Який при будь-якій зміні положення руки з годинником під дією сили тяжіння повертається навколо своєї осі. Його обертання поповнює енергією пружину годинника.

У разі простих механізмів автопідзаводу, енергію заводній пружині передає обертання інерційного сектора лише в один бік. Якщо протягом дня власник годинника веде рухливий спосіб життя, такий класичний варіант цілком справляється зі своїм завданням. Однак, для малорухливих людей енергії, що передається заводній пружині, може не вистачати для забезпечення безперервного ходу годин. Для таких випадків було винайдено реверсивний пристрій. Яке служить перетворення вже двостороннього обертання інерційного сектора в одностороннє обертання зубчастої передачі редуктора заводу пружини. Найбільш відомий з таких механізмів отримав ім'я свого творця Pellaton .

У загальному випадку, автопідзавод малоефективний для малорухливих людей, а також для людей, які носять годинник лише час від часу. Однак за наявності спеціального пристрою для автоматичного заводу годинника під назвою цикломат , годинник може постійно перебувати в закладеному стані.

Зовнішній вигляд механізму з ручним заводом.

Годинник з ручним заводом має свої переваги. За рахунок відсутності механізму автопідзаводу їх конструкція трохи простіша. Завдяки чому їхня надійність трохи вища. Механізми з ручним заводом трохи тонші та легші. Відсутність маятника автопідзаводу дає можливість подати декоративне оформлення мостів та деталей механізму. Крім того, справжній швейцарський годинник просто приємно заводити час від часу.

У розробку та виробництво швейцарських механізмів вкладаються дуже великі гроші. Як і належить предметам мистецтва, дорогі механізми швейцарського годинника багатофункціональні. Чим більше функцій виконує механізм, тим складніше створити. Тим паче він цінний і ексклюзивніший. Окремі, особливо складні екземпляри механізмів можу збиратися годинникарем кілька місяців. Надалі, вони будуть "закріплені" за майстром, що їх зібрав. І до нього ж і повернуться за необхідності здійснити обслуговування або ремонт годинника.

Широкий асортимент брендового механічного годинника Ви можете знайти в нашому каталозі. Якщо Ви замислюєтеся над тим, щоб купити наручний годинник, підійдіть до цього питання серйозно. Розгляньте різні стилі, класика, кежуал, спортивні, унісекс. Рекомендуємо покластися на свої внутрішні відчуття. Адже наручний годинник це не тільки Ваш супутник на кожен день. Але й один із небагатьох аксесуарів, що підкреслює Вашу індивідуальність.

Вхід до особистої колекції

Реєстрація

Відновлення паролю